
Vajon mitől lehet boldogabb az új éved?
Vajon mitől lehet boldogabb az új éved? Ha fogadalmakat hozol? Ha eldöntöd, mit és kit kell kizárnod az életedből,
Polifoamot, takarót, kispárnát, ásványvizet és zsebkendőt szükséges a résztvevőknek magukkal hozniuk. (A program első része általában ülve, a második része fekve zajlik)
Lehet, hogy már régóta felnőtt életünket éljük, gyermekkorunk sérüléseinek lenyomatai mégis fogva tartják a lelkünket. A belső gyermekünk emlékképeit mindannyian őrizzük a lelkünkben és jól tesszük, ha figyelünk rá. Problémáink többsége gyermekkori sérülésekből fakad. Nem a felnőtt énünk reagál a sértett helyzetekben, nem ő bántódik meg, és nem ő érzi magát szeretetlenül, hanem az a gyermek, aki réges rég, talán már el is felejtette, vagy elnyomta, de nem kapott elég szeretetet, törődést, folyamatosan hiányzott neki valami. A természetes, belső csodagyermekünk, aki tele volt teremtő energiákkal, az évek során elveszett, és észre sem vettük, hogy egy alkalmazkodó, megsebzett „felnőtt gyermekké” váltunk. Ezen a meditáción segítjük és gyógyítjuk belső gyermekünket, így életünk robbanásszerűen változhat.
Vajon belegondoltunk-e már valaha abba, hogy mennyiféle félelem hatja át a mindennapjainkat? Folyamatosan ott van bennünk a valamitől való félelem. Félünk, hogy nem teljesítünk elég jól, félünk, hogy elszegényedünk, félünk a visszautasítástól, félünk, hogy a párunk nem szeret eléggé, félünk, hogy nem vagyunk elég jó társ, anya, apa, gyermek stb. Ezek nagy része a jövőre mutató félelmeink, előrevetítünk olyan félelem alapú képeket, melyek többnyire teljesen alaptalanok. Rengeteg energiát és időt emészt fel az állandó aggódás valami miatt. Ezen a meditáción feltárjuk, hogy múltunk beidegződései, negatív hitrendszerei hogyan határozzák meg életünket, hogyan ír az elme „negatív forgatókönyvet” számunkra, melyre, ha nem vagyunk tudatosak szépen meg is valósíthatunk, aztán persze mondhatjuk, hogy én megmondtam előre….de ugye nem így akarjuk élni az életünket?
A párkapcsolat az a kapcsolat az életünkben, ahol felszínre kerül az összes érzésünk, legyen az pozitív, negatív, kellemes vagy kellemetlen. Ez a kapcsolat tükörként szolgál és el tud vezetni minket ahhoz, hogy pontosan tudatában legyünk önmagunknak. Ez az a kapcsolat, amelyben az el nem fogadott részeink sokkal könnyebben, sokkal gyakrabban felszínre törnek, mint bármilyen más kapcsolatban.
Vajon hányan töltöttétek az életeteket azzal, hogy olyan embert keressetek, aki kedvesebb hozzátok, szeretet teljesebb veletek, mint ti önmagatokhoz, valaki, akitől mindig visszaigazolást vártatok, hogy elég jók vagytok? Csakhogy ez a keresés igazából sosem fog megszűnni, ha Te nem vagy képes önmagadhoz elég kedves lenni, elég szeretetet adni önmagadnak, mert ilyen módon mástól sem fogod tudni sosem elfogadni.
Megnézted-e már önmagadat és a párkapcsolataidat ebből a nézőpontból?
Tudsz-e ilyen módon szívből kapcsolódni a párodhoz? Tudod-e tapasztalni őt, úgy ahogyan ő van? Ha nincs párkapcsolatod, megnézted-e már önmagadban, hogy mi akadályoz téged, hogy kapcsolódj másokhoz? Ezen a meditáción oldjuk az önmagunk és párunk felé való szeretetteljes kapcsolódás blokkjait és deeksha áldással segítjük a szív gyógyulását.
Ha egyszer végre igazán szeretni tudod magad, akkor leszel képes élvezni a szerelmi (és más egyéb) kapcsolataidat is.
A múltunk negatív mintázatait, sérelmeit a lelkünkben-testünkben cipeljük, és mindaddig, amíg képtelenek vagyunk elszakadni ezektől a terhektől, addig a félelmeink is folyamatosan nőnek a jövőtől, zárjuk be magunk előtt a lehetőségek kapuit. Minden egyes múltbéli érzés hatással van a jelenünkre és formálja a jövőnket.
Mindazt, ami/aki már nem tartozik hozzád, ami/aki akadályozza az életed, fejlődésed mind a fizikai, érzelmi, gondolati, mind spirituális síkon, ezen a meditáción elengedjük, oldjuk a hozzájuk tapadt negatív érzelmeket, és egyúttal utat nyitunk a megengedés felé, hogy tovább léphess, feljebb emelkedhess.
Többé már nem a múlt negatív mintái alapján írod a jövőd forgatókönyvét, hanem Te magad választod meg az új szereplőket, az új történetet, az új irányt.
Tudjuk-e maradéktalanul élvezni a női létet és annak minden előnyét? Képesek vagyunk-e arra az állandó áramlásra, el-/és befogadásra, amelyre lényünk ösztönösen teremtetett? A nő ereje belülről fakad, és ha nem vagyunk képesek kapcsolódni ahhoz a belső természetes női mivoltunkhoz, amely mindannyiunkban ott van, akkor több ponton is megborulhat lényünk egyensúlya.
Először is tudatába kell kerülnünk annak, hogy mi akadályozza a nőiségünk megélését. Milyen női (elsősorban anyai) minták hatása alatt álltunk egészen kicsi gyerekkorunk óta, az édesapánkkal való kapcsolatunk hogyan határozta meg a párkapcsolatunk alapjait és egyáltalán milyen mintát láttunk a szüleinktől a párkapcsolatot illetően.
Értek-e bántások az életünk során a nőiségünket illetően, hogyan éltük meg a saját nővé válásunk folyamatát és mindezek nyomán milyen hitrendszerrel szerelkeztünk fel a saját nőiségünkkel kapcsolatosan. Mindezek hatására felnőttkorban küzdhetünk megfelelési kényszerrel, kötődési nehézségekkel, önbizalomhiánnyal, női betegségekkel, párkapcsolati problémákkal, frusztrációkkal, frigiditással..stb.
Ezen a meditáción harmonizáljuk a női csakrákat és gyógyítjuk, oldjuk a nőiségünk megélését akadályozó blokkokat.
Vajon képesek vagyunk-e önmagunkat képviselni? Milyen a viszonyunk önmagunkkal? Elégedettek vagyunk-e az életünkkel? Van-e energiánk mindenre? Meg akarunk-e felelni mások vagy a társadalom elvárásainak? Mi a feladatunk ebben a világban? Miért is születtünk? Milyen lelki, érzelmi vagy fizikai függőségeink vannak? Mihez vagy kihez ragaszkodunk? Milyenek a másokhoz fűződő kapcsolataink? Ezen a meditáción a fenti témaköröket járjuk körbe, és Deeskha energiával segítjük a testi-lelki mély oldódást. Bármilyen emésztőrendszeri probléma, gyomor, máj, lép, epehólyag, idegrendszer, hasnyálmirigy, cukorbetegség, kimerültség és a hason lévő túlsúly lelki szinten az önbizalommal kapcsolatos problémákat jelzik.
Fogantatásunktól a születésünkig a magzati kor fázisait Indiában 4 kosárra osztják. Az ebben az időszakban minket ért lelki sérülések egész életünkre kivetülhetnek és meghatározhatják életünk minőségét. Mindenki végigmegy ezen a 4 fázison, viszont nem mindegy, hogy milyen körülmények között. Milyen volt a szülők hozzáállása és lelkiállapota a fogantatás pillanatában, tervezett és várt volt e a gyermek, fiút vagy lányt akartak a szülők, érte e az anyát vagy az apát bármilyen trauma az állapotosság ideje alatt, természetes úton vagy császárral született a gyermek….és még sorolhatnám. Ha a 4 kosár bármelyik szakaszánál a minket ért trauma hatására megragadtunk, abból az érzésvilágból fogjuk élni a további életünket. A meditáció alkalmával mély folyamatban végigmegyünk a 4 kosár fázisain és oldjuk az esetleges beragadásokat illetve blokkokat, hogy életünket egy teljesebb, sikeresebb és boldogabb módon élhessük
Ahhoz, hogy életünk egyes életterületei és kapcsolatai javulni, gyógyulni tudjanak, elsődlegesen a szüleinkkel való kapcsolatunkat kell magunkban őszintén megnézni és rendezni. Az elsődleges kapcsolati mintákat a szüleinktől látjuk, tapasztaljuk. Ahogyan ők bánnak velünk, mint szülők, ahogyan egymáshoz viszonyulnak, mint társak, elülteti bennünk az összes leendő kapcsolatunk magvait. Ha nőként nem rendezett édesanyánkkal a kapcsolatunk, akkor saját nőiségünk kérdése érintett, de meghatározza a többi nőhöz való kapcsolódásunkat is. Férfiként pedig a párkapcsolatokra van kihatással az édesanyával való kapcsolat. Emellett egészségügyi problémák és szükségtelen akadályok merülhetnek fel életünkben, ha nem rendezett a viszonyunk édesanyánkkal. Nőként, ha nem rendezett édesapánkkal a kapcsolatunk, a párkapcsolatunkban jelenthet akadályokat és blokkokat, férfiak esetében pedig a férfiasság kérdése és a többi férfihoz való kapcsolódás minősége érintett. Emellett könnyen adódhatnak anyagi gondjaink is, ha nem működik jól a kapcsolatunk édesapánkkal. Ezen a meditáción gyógyítjuk a „gyökérkapcsolatainkat”, hogy az összes többi kapcsolatunk is egészségesen működhessen.
A 7 alkalom során a 7 fő energetikai központunk állapotát járjuk körbe testi-lelki-szellemi szinten. Minden terület működésének minősége fontos szerepet tölt be életünk alakulásában.
Kellemetlen eseményekre úgy reagálunk, hogy blokkoljuk érzéseinket, ezzel leállítjuk az energiaáramlást. Ilyen esetekben a csakráinkban torzulás, blokk keletkezik. Minden negatív élmény okozhat ilyen sérülést. Ha csakráink jól működnek, nyitottak, meghatározott irányba forognak, megfelelő energiaáramlás történik köztünk és a világ között. Ha csakrákban működési zavar található, abban az esetben az auratest is gyengül, megsérül. Az egészségünk érdekében az összes csakránknak optimálisan kell működnie.
A folyamatot deeksha áldással mélyítjük.
A gyökércsakra felelős a bizalom, bizalmatlanság, stabilitás, biztonság, bizonytalanság témakörökért. A fizikai lét igenlése, a lelkesedés, az életöröm vagy annak hiánya, a melankólia, kedvetlenség, állandó fáradtságérzet rendelhető ide.Van-e elegendő erőm a megvalósításhoz, anyagi biztonságban érzem-e magam, vagy félelmek gyötörnek? Bízom-e a sorsban, emberekben, a jövőmben, vagy aggályok, kétségek gyötörnek? Egészséges vagyok-e? Áldozatnak érzem-e magam az életem bármely területén? Felelősséget vállalok-e magamért és tetteimért? Bízom-e abban, hogy mindig minden rendelkezésemre áll, ha szükségem van rá? Ha bármely pont megérint, érdemes foglalkozni a gyökércsakráddal.
A szakrálcsakra felelős az élet élvezetéért, a párkapcsolati problémákért, érzelmi problémákért, félelmekért, szexuális problémákért és minden családi minta, családban megélt törés, szülői minták ehhez a csakrához rendelhető.A befogadás, megtisztulás, érzelmek kifejezése, elfojtása és az érzelmi egyensúly témaköre lép be az életünkbe a kettes csakrán keresztül. Bőségben élek-e, öröm és beteljesedés jellemzi az életemet, vagy a szenvedés és a mártírszerep bukkan fel bizonyos életterületen. Sajnálod-e magad valamiért? Panaszkodsz-e? Hiszed-e, hogy a sorsod a kiérdemelt boldogság és nem a boldogtalanság?
A napfonat csakra felelős az önbizalomért, vagy annak hiányáért, az önbecsülésért, az önmagunk felvállalásáért, az önállóságért vagy önállótlanságért, önmagunk elfogadásáért és személyiségünk erejéért. Mi a feladatunk ebben a világban? Miért is születtünk? A magánytól való félelem, a bizonytalanság, a függőségek, a ragaszkodások, a lelkierő hiánya, a másik elismerésétől való függés, az erőszakosság és hatalmaskodás, a túlérzékenység és az élet értelmének nem látása szintén ehhez a csakrához köthető. Milyen a viszonyunk önmagunkkal? Milyen lelki, érzelmi vagy fizikai függőségeink vannak? Mihez vagy kihez ragaszkodunk? Milyenek a másokhoz fűződő kapcsolataink? Képesek vagyunk-e önmagunkat képviselni? Letörtek, kedvetlenek vagyunk? Elégedettek vagyunk-e az életünkkel? Van-e energiánk mindenre? Meg akarunk-e felelni mások vagy a társadalom elvárásainak? Bármilyen emésztőrendszeri probléma, gyomor, máj, lép, epehólyag, idegrendszer, hasnyálmirigy, cukorbetegség, kimerültség és a hason lévő túlsúly mind ehhez a csakrához rendelhető.
SzívcsA szívcsakra felelős az együttérzésért, a feltétel nélküli szeretetért, az örömért, a megbocsátásért, az elfogadásért. Képes vagy-e elfogadni önmagadat és másokat feltétel nélkül? Van-e benned harag, érzelmi függőség, csalódás, bánat, bűntudat? Képes vagy-e megbocsátani és együttérezni? Van benned félelem a veszteségtől, a visszautasítástól? Szoktál-e önsajnálatba menekülni? Érzelmi függőségben élsz-e, kívülről akarod-e pótolni a szeretetet? Van-e benned birtoklási vágy, érzelmi bizonytalanság, féltékenység? Bármely szívvel, gerinccel, nyakkal, mellkassal, tüdővel, vérrel és bőrrel kapcsolatos probléma ide rendelhető. Képes vagy-e megtapasztalni az isteni szeretetet, lényeddel melegséget, kedvességet és boldogságot sugárzol? Van-e benned közöny, érdektelenség, belső egyensúlytalanság?akra
A napfonat csakra felelős az önbizalomért, vagy annak hiányáért, az önbecsülésért, az önmagunk felvállalásáért, az önállóságért vagy önállótlanságért, önmagunk elfogadásáért és személyiségünk erejéért. Mi a feladatunk ebben a világban? Miért is születtünk? A magánytól való félelem, a bizonytalanság, a függőségek, a ragaszkodások, a lelkierő hiánya, a másik elismerésétől való függés, az erőszakosság és hatalmaskodás, a túlérzékenység és az élet értelmének nem látása szintén ehhez a csakrához köthető. Milyen a viszonyunk önmagunkkal? Milyen lelki, érzelmi vagy fizikai függőségeink vannak? Mihez vagy kihez ragaszkodunk? Milyenek a másokhoz fűződő kapcsolataink? Képesek vagyunk-e önmagunkat képviselni? Letörtek, kedvetlenek vagyunk? Elégedettek vagyunk-e az életünkkel? Van-e energiánk mindenre? Meg akarunk-e felelni mások vagy a társadalom elvárásainak? Bármilyen emésztőrendszeri probléma, gyomor, máj, lép, epehólyag, idegrendszer, hasnyálmirigy, cukorbetegség, kimerültség és a hason lévő túlsúly mind ehhez a csakrához rendelhető.
A harmadikszem csakra felelős a érzelmi intelligenciáért, az intuitív látás képességéért az intuicióért és a bölcsességért. Képesek vagyunk- e megnyitni magunkat a transzcendens világ felé? Kapcsolatba állunk-e a tudatosság magasabb szintjeivel? Használjuk-e intuiciónkat, vagy túl logikusan, dogmatikusan gondolkodunk? Az értelmünk győzedelmeskedik-e a megérzéseink felett? Félünk-e megváltoztatni megszokott világunkat? Megtaláljuk-e önnmagunkban a válaszokat kérdéseinkre? Halljuk-e belső hangunk hangját, vagy nem bízunk belső bölcsességünkben? Szokott-e fájni a fejünk, vannak-e szemproblémáink, idegrendszeri zavaraink?
A koronacsakrával való munka során újjászülethetünk. Megtapasztalhatunk egy magasabb tudatosságot, a végtelenséget, az önmegvalósítást, a beteljesedést, a mindenséggel való belső kapcsolatot. Részünk lehet az elragadtatásban, a tudat kiterjesztésében. Békében vagy-e önnmagaddal? Hiszel-e abban, hogy lehetőségeid végtelenek, vagy ragaszkodsz az ellenőrzés illúziójához? Elégedetlen, kielégítetlen vagy-e? Nyitottan, befogadóan fordulsz-e a váratlan események felé? Nyugalmat sugárzol-e vagy arrogáns énközpontú életet élsz-e? Van-e az Istenivel kapcsolatod, vagy lelki jóléted az anyagi sikereidtől függ? Gyakran vagy-e kimerült, zavart, döntésképtelen vagy depressziós? Érzékeny vagy-e a fertőzésekre?
Polifoamot, takarót, kispárnát, ásványvizet és zsebkendőt szükséges a résztvevőknek magukkal hozniuk. (A program első része általában ülve, a második része fekve zajlik)
Szeretettel várlak meditációimon!
A félelmek oldása meditációt most ajándékba adom Neked, ha feliratkozol a hírlevelemre. Add meg az adataidat és már küldöm is!
Célom a gondolatébresztés… Hidd el, hogy minden élethelyzetedben tudsz változtatni!
Vajon mitől lehet boldogabb az új éved? Ha fogadalmakat hozol? Ha eldöntöd, mit és kit kell kizárnod az életedből,
Bármikor, amikor vágyod a változást, de azt tapasztalod, hogy mégsem változik….vajon miért? Többekkel beszélgettem mostanában, akik arról panaszkodtak, hogy
,,Lehet, hogy gyógyító vagy, és nem tudsz róla? Azt állítod magadról, hogy olyan vagy, mint bárki más? Amikor fájt
© Hartyányi Réka – Minden jog fenntartva! A honalpot készítette: ViRoNa design